JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:89. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character

Конференція «Протидія інформаційній війні в Україні» відбулась 29 січня 2016 року в приміщенні Українського Кризового Медіа Центру. Організатори конференції - Асоціація Атлантичного Договору (Брюссель) та Громадська Ліга Україна-НАТО (Київ) запросили учасників в першій частині заходу обговорити деструктивну діяльність російських та проросійських засобів масової інформації, їхню пропаганду, спрямовану на Україну, НАТО та Захід в цілому, а також ту роль, яку відіграють ці медіа у розпалюванні війни в Україні.

Серед спікерів Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, який вважає, що в гібридній війні, розв'язаній Кремлем проти України кидати всі сили на боротьбу з російською пропагандою було б найбільшою помилкою. Джеффрі Пайєтт запропонував Україні побороти вплив російської пропаганди не контрзаходами, а економічним розвитком і боротьбою з корупцією. «Єдиною «зброєю» України має стати успішний розвиток, створення успішної, модернізованою, європейської та демократичної України. Це і буде потужним ударом по російській пропаганді», - впевнений американський посол.

Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна-НАТО, зазначив, що попри економічні проблеми в Росії та скорочення всіх статей бюджету, єдиний напрямок де фінансування збільшується – це пропаганда. Все більше і більше російських ресурсів інвестується в державні і контрольовані ЗМІ. Росія збільшила фінансування міжнародно-трансльованих телеканалів «RT» і «Росія сьогодні» навіть попри великі бюджетні скорочення. У 2016 році, канал «RT», який поширює інформацію англійською, іспанською та арабською мовами, отримає 19 млрд. рублів підтримки. У загальній сумі, Росія виділила 80,2 млрд. рублів для державних ЗМІ, що на 30% більше в порівнянні з минулим роком.

В другій половині конференції доповідачі та учасники взяли участь у колективній дискусії про те, як протидіяти впливу про-сепаратистських ЗМІ в регіонах України і як зробити український медіа-простір більш об'єктивним і прозорим. Ділячись своїми знаннями і досвідом, спікери пропонували найбільш ефективну стратегію по боротьбі з впливом про-кремлівських ЗМІ, адже така стратегія протидії російській пропагандистській машині повинна реалізовуватись для того, щоб зменшити деструктивний вплив на Україну.

В обговоренні взяли участь посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба; посол Естонiї в Україні Сулев Канніке; керівник програм в Україні Асоціації Атлантичного Договору Дмитро Райський; співзасновник Українського кризового медіа центру Василь Мірошниченко; заступник директора департаменту Інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна; начальник науково-дослідної лабораторії Центру гуманітарних проблем ЗСУ Віктор Топальський; головний консультант Відділу інформаційної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Тетяна Черненко; доцент кафедри телебачення i радіомовлення Інституту журналістики КНУ iм. Тараса Шевченка Ольга Гресько; голова правління Iнтерньюз - Україна Костянтин Квурт; координатор Бюро протидії гібридній війні Євген Магда.