JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:89. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character

Кожна епоха має свою війну

Центр інформації та документації НАТО в Україні та Київський національний університет імені Тараса Шевченка 4-6 квітня 2016 року проводять Весняну Академію НАТО «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни».

Топ-тема форуму: «Гібридна війна: ключові визначення та основні загрози». Думки експертів з цього приводу заслуговують на увагу.

Євген Магда, директор Центру суспільних відносин, координатор Бюро протидії гібридній війні, кандидат політичних наук: - Гібридна війна впливає перш за все на свідомість людей. В українських реаліях гібридна війна, особливо її інформаційна складова, спрямовані на руйнування впевненості українських громадян в спроможності побудувати власну незалежну та демократичну державу. На думку Євгена Магди, нинішня гібридна агресія з боку Росію по відношенню до України загрожує втратою Україною як державою міжнародної суб’єктності, несе загрозу дестабілізації внутрішньополітичної ситуації, може привести до втрати державної цілісності - «гангрени суверенітету» - як висловився Є. Магда.

Юрій Теміров, декан історичного факультету Донецького національного університету (у Вінниці), кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики дав наступне визначення гібридної війни: - Гібридна війна це звичайна війна в сучасних умовах постіндустріального або інформаційного суспільства. Її метою є системна дестабілізація противника, обмеження його можливостей адекватно реагувати на зовнішні загрози чи впливи. На думку Юрія Темирова, гібридна віна остаточно зруйнувала Вестфальску систему світового устрою, коли світовий баланс підтримували декілька провідних держав. Зараз, вважає вчений, сучасні міжнародні відносини характеризує відсутність ефективного світового порядку завдяки гетерогенності міжнародних відносин.

Ефективною протидією гібридним війнам повинна стати нова система світового порядку, що передбачає посилення ролі ООН з застосуванням примусових заходів по відношенню до країн-порушників загальновизнаних правил міжнародних відносин. Якуб Ольховски (Jakub Olchowski), Ph.D., політолог, викладач Факультету політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (University of Maria Curie-Sklodowska), Люблін, Польща: - Інформаційний ресурс в сучасному світі є безмежним. Чим світ стає більш інтелектуально розвинутим і технологічним тим більше він вразливий до інформаційних загроз. Інтернет створює альтернативну реальність, але він впливає на реальний світ. На думку Якуба Ольховського зараз конче потрібна нова світова комплексна система безпеки і оборони.

Володимир Полевий, начальник відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ, Національного антикорупційного бюро України: - В умовах гібридної війни не має бути гібридних стратегічних комунікацій. Завдання українців стати першою європейською відповідальною нацією.

Експерти були єдиними що в умовах сучасних гібридних конфліктів саме інформаційна складова є вирішальною і відповідно потребує адекватної відповіді на рівні як технологій так і контенту. В умовах гібридної війни Україна потребує консолідованої інформаційної діяльності у багатьох напрямах – проведення військових операцій; реалізація інформаційних кампаній, у тому числі, на окупованих територіях; використання інструментів дипломатії; збереження міжнародної підтримки України тощо.