JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:89. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character

Відповідно до повідомлення Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга 20 квітня 2016 року відбудеться засідання Ради НАТО - Росія на рівні послів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. За словами Генсека Альянсу, майбутня зустріч – продовження політичного діалогу, як це погодили глави держав та урядів країн-членів НАТО. Водночас повернення до «бізнесу як зазвичай» з Росією не буде, поки Москва знову не почне поважати міжнародне право.

Викликає вкрай серйозне занепокоєння можлива зустріч представників поважної міжнародної безпекової організації, якою є НАТО, із російськими політиками та військовими, які розпочали війну проти країни-партнера Альянсу; здійснили окупацію частини української суверенної території; організували поставку зброї, техніки та солдат для війни проти України; систематично проводять вбивства людей, цивільних та військових; утримують заручників, яких катують і вбивають; фактично здійснюють державний тероризм проти європейської суверенної держави.

У заяві Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга йдеться про те, що на порядку денному засідання – українська криза та необхідність повного виконання мінських угод. «Ми обговоримо військові дії з особливим акцентом на прозорості та зменшенні ризиків», - зазначив Столтенберг.

Російсько-українська війна стала не просто ординарною безпековою кризою, а змусила більш ніж 2 мільйони українських громадян покинути свої домівки і стати внутрішньо переміщеними особами або емігрувати; через російську агресію загинуло понад 10000 цивільних, вбито понад 2000 військових. Важко говорити про зменшення ризиків з представниками країни, яка послідовно здійснює тероризм на території України; ввела на окуповані частини Донбасу понад 600 танків, значну кількість іншої бойової техніки, в тому чисті і реактивні системи залпового вогню; російське військове угрупування, за достовірними даними, нараховує понад 40000 бойовиків та регулярних російських військових частин.

Виникає питання наскільки доцільно вести перемовини з країною-агресором та які можуть бути результати такої зустрічі? Порушення Російською Федерацією Будапештського меморандуму, цілої низки інших міжнародних документів, що підтримували глобальний і регіональний мир, є фактом агресії з не прогнозованими для глобальної безпеки наслідками, зокрема до зростання кількості країн із ядерною зброєю та іншою зброєю масового знищення, а також розростання в Європі континентальної війни.

В свій час, після «конструктивних» переговорів з Гітлером в 1938 році, прем’єр-міністр Великої Британії Невілл Чемберлен, повернувшись з Мюнхена, заявив британцям: «Я привіз вам мир». Через два роки вся Європа горіла у вогні.

Уникнення Росією відповідальності за скоєні злочини проти людяності та за порушення міжнародного миру, може спонукати її до подальшої агресії та наростання війни.

Координаційна рада Громадської Ліги Україна-НАТО

15 квітня 2016 року