JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:89. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character

forum20 жовтня 2016 року Громадська Ліга Україна-НАТО провела Форум Україна-НАТО у форматі семінару-тренінгу «НАТО та євроатлантична інтеграція України» для державних службовців міністерств та відомств України, що відповідають за питання співробітництва з НАТО.

Привітали учасників заходу від імені Офісу віце – прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Олексій Генчев,  керівник сектору НАТО Кабінету Міністрів України та Владислав Яснюк, секретаріат Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна-НАТО, від імені організаторів закликав всіх учасників до дискусії та співпраці у подальшому, оскільки громадські організації – члени Ліги, незважаючи на зміни офіційної зовнішньої політики, завжди підтримували курс на євроатлантичну інтеграцію України.

Григорій Перепелиця, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України, розповів про еволюцію відносин між Україною і НАТО, які є передумови перегляду формату співпраці від «конструктивного» до «особливо» партнерства. Г. Перепелиця «Завдання державних службовців – робити все, щоб Україна була готова до членства в НАТО, а коли політики нарешті визначаться, щоб ми це зробили».

Петро Канана, начальник відділу співробітництва з міжнародними організаціями Управління міжнародного співробітництва Департаменту воєнної політики,  стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України, звернув увагу на необхідність вивчення основних політичних документів НАТО та документів, що регламентують відносини України з НАТО. Це на його думку буде сприяти більш об’ємному сприйняттю та розумінню технології взаємодії з НАТО.

Валентин Левчик, заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ, зупинився на  військовому компоненті співробітництва України з НАТО. В.Левчик: «З початку 2016 року Україна отримала від країн – членів НАТО: технічної допомоги (радіостанції, обладнання для розмінування) – на суму близько 53 млн. дол. США; гуманітарної допомоги  (медикаменти)– на суму майже 7 млн. дол. США».

Іван Заєць, колишній глава Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань, звернув увагу на необхідності вдосконалювати законодавство у сфері євроатлантичної інтеграції України, закликав учасників заходу до державницької політики. І.Заєць: «Функція держави – гарантувати безпеку громадянам, а це повинно бути підкріплено законодавством. Державні службовці повинні працювати на національні інтереси, а на сьогодні це національна безпека».

Олег Кокошинський, віце-президент Атлантичної ради України, розповів про невійськову сферу співробітництва України з НАТО, яка у відсотковому еквіваленті переважає військовий компонент співпраці. А це в свою чергу дає можливість залучатись до співробітництва з НАТО багатьом цивільним, громадським структурам.

Вікторія Цієменіте, заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, розповіла про досвід Литви щодо проведення інформаційної компанії на підтримку євроатлантичної інтеграції. Головний акцент компанії був на молодь, і на нестандартні заходи, такі як: концерт «Ми за НАТО», «НАТО - піца», конкурс карикатур, «Журналісти в НАТО». «Найкращий привід для комунікацій у 2017 році для України – відзначення 20-річчя Особливого партнерства між Україною та НАТО» - порадила Вікторія Цієменіте.

Георгій Толкачов, начальник відділу НАТО Департаменту міжнародної безпеки МЗС України, розповів про підготовку нового указу, який запровадить новий механізм модальності і розробки, оцінки Річної національної програми співробітництва України НАТО. Г.Толкачов: «Мета законодавчих змін – це перевести РНП у формат ПДЧ».

Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні,  розповів про рішення Саміту НАТО у Варшаві щодо України – комплексний пакет допомоги, про роботу трастових фондів, про допомогу НАТО у реформуванні та розвитку сектору безпеки і оборони України.

Анн-Крістін Б’єргене, заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні, відзначила важливість дотримання європейських та міжнародних стандартів прав людини, зокрема і в безпековій сфері. Анн-Крістін Б’єргене наголосила на важливості дотримання збалансованої гендерної політики в сфері безпеки.

Ове Уруп-Мадсен, керівник  Програми професійної підготовки Україна-НАТО,  розповів про основні напрямки програми  щодо професійної підготовки державних службовців та військових в рамках співпраці України з НАТО, а саме: лідерство і управління
людським ресурсами, стратегічні комунікації, захист критичної інфраструктури, євроатлантична асоціація і інтеграція, молодіжні ініціативи, розробка проектів і управління проектами, різні спеціалізовані курси, базові навички роботи комп'ютера, англійська мова.

 

Захід відбувся за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.