JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:89. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character

Про співпрацю України з НАТО 26 жовтня 2016 року дискутували в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. Тут відбувся форум «Україна-НАТО» – за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, у рамках Річної національної програми (РНП) співробітництва України з НАТО.

Зауважимо, Північноатлантичний Альянс уперше за всі роки співпраці України з НАТО відкрив свою дипломатичну місію в Києві. Представництво НАТО в Україні фактично об’єднало Офіс зв’язку НАТО та Центр  інформації і документації НАТО під своїм лідерством.

Так, до Черкащини завітали голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков, голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, колишній глава Постійної делегації ВРУ в Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць та ін. Їх привітав ректор університету Олександр Черевко. Спільно з науковцями, політиками, представниками влади, військовими вони обговорили підсумки саміту НАТО у Варшаві, інформаційні аспекти партнерства між Україною та НАТО, євроатлантичні прагнення України.

«Нині надзвичайно важливою для нас є підтримка Північноатлантичного Альянсу з огляду на ті події, які відбуваються протягом останніх трьох років», – зауважив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, вітаючи гостей заходу. «Геополітична ситуація підтвердила, що Україна повинна обирати стабільних, надійних та відповідальних партнерів, зокрема з метою військового захисту, свободи, незалежності та права нації розвиватись у власній державі».

Голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Александер Вінніков розповів про ключові підсумки саміту у Варшаві, а також результати співпраці України з НАТО.

«Відбулося багато змін у середовищі безпеки й, озираючись навколо, помічаємо: майже в кожному напрямку є низка складних викликів, багато з яких становлять загрозу нашій довгостроковій безпеці та процвітанню», – зазначив Александер Вінніков. «Анексуючи Крим, Росія відкинула принципи, окреслені в базових документах ООН, також Гельсінський заключний акт, який стверджує, що всі держави є суверенними і мають вирішувати питання мирно. Нині НАТО входить у новий період, де ми маємо зосереджуватись як на питаннях колективної безпеки, так і сприяти безпеці й стабільності за межами кордонів. На Варшавському саміті прийнято важливі рішення щодо зміцнення оборони, вирішено також ініціювати стабільність за межі кордонів НАТО. Між тим під час саміту було визнано, що кіберпростір є новою територією для ведення «бойових дій». Вирішено приділяти особливу увагу зміцненню своєї тривкості, аби можна було забезпечувати реагування на виклики, включно і ті, що становить собою гібридна війна. Наголошу, всі ці заходи є оборонними та не націлені на жодну з країн, включаючи Росію. Союзники також повторили, що не може бути мови про повернення до роботи з Росією в звичному режимі, доки вона не почне виконувати Міжнародне право. В рамках ініціювання безпеки за межі наших кордонів, продовжуємо працювати над зміцненням потенціалу наших партнерів, таких як: Україна, Грузія, Молдова, аби вони могли опиратися тиску зовні та сприяти своїм реформам».

Александер Вінніков також наголосив, що на саміті Україна була єдиним партнером, яка мала окрему зустріч із членами Альянсу на рівні глав держав та урядів. За результатами саміту, маємо спільну заява Україна-НАТО – потужний політичний посил про тривалу підтримку українського суверенітету та цілісності держави. Важливим результатом саміту є комплексний пакет документів підтримки України. Він містить 40 спеціальних заходів, що сприятимуть безпеці країни. Серед основного – допомога цивільного контролю й демократичного нагляду, що є ключовими принципами НАТО. Їх намагається запровадити й Україна. Комплексний пакет допомоги Україні наблизить співпрацю держави з НАТО, переконаний пан Александер: «Світ змінюється, як і НАТО. Утім незмінною залишається солідарність союзників та прагнення ініціювати безпеку за межі кордонів країн НАТО, зокрема й України».
Також о 15:00 годині 26 жовтня 2016 року в приміщенні Прес-центру редакції газети «Нова доба» за адресою: Черкаси, вулиця Хрещатик, 223, відбулася прес-конференція за участі Александера Віннікова – голови Представництва НАТО в Україні; Сергія Джерджа – голови Громадської Ліги Україна-НАТО; Івана Зайця – колишнього глави Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО.

Північноатлантичний Альянс вперше за всі роки співробітництва України з НАТО відкрив свою дипломатичну місію в Києві. Представництво НАТО в Україні фактично об’єднало Офіс зв’язку НАТО та Центр інформації та документації НАТО під своїм лідерством. Які функції Представництва НАТО в Україні, наскільки ефективно працюють всі структури НАТО в Україні, який сьогодні ступінь допомоги Україні та рівень співпраці з НАТО в цей надзвичайно важкий період війни, – на всі ці запитання дав відповідь новопризначений глава Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ, який вперше відвідав Черкаси.

Також в рамках інформаційного дня в Черкасах відбулась зустріч голови Представництва НАТО в Україні Александера Віннікова з головою Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченком Юрієм Олеговичем.

Запис телепередачі «Шлях до Європи» на Черкаській ДТРК «Рось» відбувся за участі Сергія Джерджа – голови Громадської Ліги Україна-НАТО та Івана Зайця – колишнього глави Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО.