JXTC Ethos - шаблон joomla Видео

«Україна – НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події»

В Укрінформі 17 січня 2018 відбувся круглий стіл «Україна – НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події». Організатори: Міністерство інформаційної політики України, Укрінформ, Громадська Ліга Україна-НАТО.

Учасники: Сергій Вербицький – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Леонід Кравчук – перший Президент України; Петро Канана – начальник відділу співробітництва з міжнародними організаціями, Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва МОУ; Руслан Кермач – політичний аналітик "Фонду "Демократичні ініціативи"; Михайло Полянчич – політик, кандидат економічних наук, народний депутат України 4, 5, 6 скликань; Георгій Філіпчук – академік Національної академії педагогічних наук України; Іван Заєць – перший заступник голови ГО "Рух за Україну в НАТО"; Владислав Литовченко – капітан 1 рангу, начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями – заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України; Григорій Перепелиця – директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка; Вікторія Цемініте – заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні; Віталій Голота – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Ласло Тот – професор, дипломат, громадський діяч, Угорщина; Ігор Козій – військовий експерт, Інститут євроатлантичного співробітництва.

Модератор: Сергій Джердж - голова Громадської Ліги "Україна - НАТО".

Під час заходу обговорювались наступні питання:
-які спільні з Україною військові програми мають шанс на розширення найближчим часом;
-як забезпечується протидія в інформаційній війні РФ проти України;
-доопрацювання законодавчої бази: які документи слід ухвалити цьогоріч тощо.

Підсумкові матеріали:
Без України Росія не є імперією – Сергій Джердж.
Під час відкриття круглого столу на тему: «Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події», який відбувся в Укрінформі 17 січня 2018 року, голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж зазначив, що саме в цей час в Брюсселі відбувається засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів країн членів НАТО в якій бере участь українська делегація на чолі з Начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Віктором Муженко. Обговорюється безпекова ситуація на Донбасі в умовах російської агресії, а також прогрес реформ українських Збройних сил. Також важливим елементом показати реалії російсько-української війни є фотовиставка волонтера Дмитра Муравського «Обличчя світу» в штаб квартирі НАТО. Серед фотографій обличчя втомлених війною українських воїнів, серед яких і фото українського солдата, етнічного угорця Морара Доріна, який повертається після 24-годиннго бою, відстоюючи незалежність України.
«Є очевидним, що саме українська армія захищає мир, спокій і демократію в Європі. Без України Росія не є імперією. І звичайно, найефективнішою протидією відродженню імперських амбіцій Росії є демократична, успішна і незалежна Україна. Тому для євроатлантичної співдружності важливо усвідомити, що протистояти Росії і стримувати Росію краще з Україною, яка є членом і НАТО, і Європейського Союзу». «Варто давати рішучу відсіч Росії, яка порушує норми міжнародного права. Бажання умиротворити агресора, заговорити ситуацію приведуть до нової агресії. Тому на часі створення дієвої міжнародної антикремлівської коаліції для протидії агресивній імперській політиці Росії», - сказав Сергій Джердж.

НАТО допомагає Україні вибудувати стійкість до інформаційної агресії - Вікторія Цемініте.
Однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО є побудова стійкості до інформаційних загроз. Про це заявила заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Вікторія Цемініте під час “круглого столу” в Укрінформі на тему “Україна–НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події”.
“Наша практична допомога великою мірою спрямована на побудову стійкості українських демократичних інституцій, підтримці верховенства права, щоб допомогти Україні бути більш стійкою. Сильна, процвітаюча та успішна Україна буде найкращою відповіддю на будь-яку інформаційну агресію”, - заявила вона.
Цемініте зазначила, що інформаційні та кібер загрози спрямовані на послаблення бажання країн чинити опір агресії, а для успішного протистояння цим загрозам важливо розуміти, що є ціллю. “Тактика гібридної війни охоплює усі слабкості суспільства — політичні, економічні та соціальні. Тому наш опір має передбачати посилення власних суспільств, економіку, демократичні інституції, у тому числі через реформи”, - заявила вона.
Заступник директора Центру інформації та документації НАТО підкреслила, що будова стійкості до інформаційних загроз є якраз однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО.
“Сьогодні Україна, а також країни НАТО, Європи, стикаються з величезним потоком фейкової інформації, пропаганди, що є частиною російської гібридної війни. Ця дезінформація використовується разом з політичним та економічними тиском, кібер агресією. Україна також зіштовхнулася і з військовою агресією. Ці загрози в інформаційній сфері є транскордонними і потребують скоординованих зусиль не лише в одній країні, а й між країнами”, - наголосила вона.

Проект Річної національної програми (РНП) співробітництва України з НАТО на 2018 рік вже в Секретаріаті Кабміну – Сергій Вербицький.
МЗС передало до Секретаріату Кабінету міністрів України проект Річної національної програми (РНП) співробітництва між Україною та НАТО на 2018 рік. Найближчими тижнями документ має бути розглянутий експертами, після чого поданий на затвердження уряду.
Про це сказав під час засідання круглого столу в Укрінформі на тему: "Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події" заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонно-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький.
“Хочу зупинитися на тому, де ми зараз знаходимося на етапі Річної національної програми в рамках діяльності Комісії Україна-НАТО на 2018 рік. Минулого тижня проект програми був переданий від МЗС до Секретаріату Кабінету міністрів України”, - сказав він.
За словами Вербицького, це “достатньо об’ємний документ на декілька сотень аркушів, включаючи пояснювальну записку та перелік розбіжностей”. “Найближчими тижнями цей документ має бути розглянутий експертами управління, пройти певні етапи в Секретаріаті Кабміну і буде поданий на затвердження уряду”, - поінформував чиновник.
Він додав, що після цього документ буде переданий до Адміністрації Президента разом з проектом указу на затвердження Президентом України. Вербицький зауважив, що це стандартна процедура, яка триває кожен рік.
“Структура документу незмінна — 5 розділів. Вона регламентована нашими колегами по альянсу та відбиває структуру Плану дій щодо членства в Альянсі, яка була розроблена ще в 1995 році”, - додав він. Чиновник також повідомив, що документ являє собою “своєрідну квінтесенцію плану дій, плану заходів, які існують в органах державної влади щодо виконання тих програм та проектів НАТО, які мають бути реалізовані у поточному році”.

Українські військові цьогоріч візьмуть участь у 19 міжнародних навчаннях – Генштаб ЗСУ.
Представники Збройних сил України у 2018 році планують узяти участь у 19 міжнародних багатонаціональних навчаннях. Про це сказав начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями Генштабу ЗС України Владислав Литовченко під час засідання "круглого столу" в Укрінформі на тему "Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події".
"В рамках виконання програми партнерства між Україною та НАТО ми маємо сталий прогрес. В минулому році було забезпечено участь українських підрозділів у 17 багатонаціональних навчаннях: 3 - на території України, 14 - за її межами. Усього до навчань залучалось понад 13 тисяч 500 військовослужбовців ЗС. На наступний рік ми плануємо взяти участь у 19 навчаннях. Сьогодні чи завтра Рада має ухвалити відповідний закон, який дозволить брати участь у міжнародних навчаннях", - сказав Литовченко.
Він додав, що українські офіцери також брали участь у 12 багатонаціональних навчаннях за кордоном як спостерігачі. Крім того, в 2017 році 303 представники ЗСУ взяли участь у 170 заходах НАТО. Все це сприяє підвищенню оперативних спроможностей наших військ, підкреслив Литовченко.
Як він зазначив, українська сторона цінує консультативно-дорадчу допомогу, яку надає НАТО. Станом на сьогодні у ЗСУ працює 57 іноземних радників. "За їх допомогою минулого року ми розробили 240 стандартів, базуючись на стандартах НАТО. Зараз триває робота ще над 250 стандартами", - зазначив Литовченко.
Представник Генштабу підкреслив, що військове співробітництво з країнами-партнерами НАТО має стійку тенденцію до розширення. Найбільш ефективними партнерами України є збройні сили США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Литви та Грузії.
https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2382794-ukraina-nato-2018-prognozi-i-golovni-ocikuvani-podii.html
https://www.youtube.com/watch?v=lH2j7h1Bc8A

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=780:2018-01-22-13-36-51&catid=34:demo-category#sigProGalleria8bdc8e6cf0
joomlamodniyportal.ru