JXTC Ethos - шаблон joomla Видео

Пост-реліз 15-ї Асамблеї Громадської Ліги Україна-НАТО

За підтримки: Посольства Литовської Республіки в Україні
Центру інформації та документації НАТО в Україні

27 вересня 2018 року в Києві, в приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні відбулась 15-а Асамблея Громадської Ліги Україна-НАТО. В заході взяли участь понад 50 представників громадських організацій з більшості регіонів України, представники державних органів влади, представники сектору безпеки, наукової спільноти.

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО ДЖЕРДЖ Сергій Федорович  відкрив засідання Асамблеї та привітав всіх євроатлантистів з початком роботи. Ліга Україна-НАТО створена 15 років тому за ініціативи громадських організацій, а також за сприяння державних органів влади та Центру інформації та документації НАТО в Україні. Ліга була і є тією платформою, яка об’єднує євроатлантичні громадські організації, сприяє дискусії та діалогу.

Громадські організації, які опікуються відносинами з НАТО, пережили важкі часи періоду позаблоковості в 2010 – 2014 роках, коли Янукович прийшов до влади. Окремі аналітичні центри в регіонах почали міняти назви, забираючи слова «євроатлантичний» і «НАТО». Проте жодна громадська організація в той період з Ліги не вийшла.

З початком російсько-української війни в 2014 році стало зрозуміло наскільки правими були ми, члени Ліги, які відстоювали необхідність вступу до НАТО. Адже війна прийшла туди, де немає НАТО.

Розпочались репресії Росії на окупованих територіях. У Криму затримали  Володимира Дудку, Олексія Бессарабова і Дмитра Штиблікова, громадських діячів, що працювали в Центрі НОМОС, який входив до складу Ліги. Наших колег затримали 9 листопада 2016 року у Севастополі і звинуватили у підготовці диверсії організованою групою та зберіганні зброї. Над ними продовжує знущатись та катувати російська окупаційна влада. ФСБ Росії катувало і голову Центру НОМОС Сергія Кулика, якому вдалось вирватись на материкову частину України.

Після Революції Гідності Ліга формувала запити до органів влади, оприлюднювала заяви та звернення щодо необхідності позбутися позаблокового статусу, відновити євроатлантичний інтеграційний курс. Тому у зміні законодавства, відновленні мети набуття членства в ЄС та НАТО, поверненні Концепції вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки є і частина зусиль Ліги.

Ми напередодні президентських і парламентських виборів. Небезпечно коли політичні сили будуть спекулювати на теми безпеки. Позаблоковий статус України дав змогу стати реальністю війні на Донбасі. Тому партії, які говоритимуть про необхідність позаблокового статусу України, напевно підтримує Кремль.

Противники НАТО придумують нові міфи. Зокрема вони розтиражували фейк про те, що будучи в НАТО країна повинна сплачувати 2% ВВП кудись в Брюссель, а не на свою власну армію, як це є насправді. Щоб протидіяти такій пропаганді потрібна системна інформаційна робота, одними флешмобами тут не обійдешся.

Ми підтримуємо конституційне закріплення на курс в НАТО і ЄС, підготували заяву з цього приводу, яку сьогодні плануємо обговорити.

Сьогодні 27 вересня 2018 року в США відбудеться церемонія передачі Україні двох 30-метрових патрульних катерів класу Island від Берегової охорони США. Це елементи посилення національної безпеки країни і зокрема українських ВМС.

Вчора 26 вересня 2018 року президент України Петро Порошенко мав виступ на 73-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Він  сказав, що РФ використовує своє членство в Раді Безпеки ООН та право вето не для досягнення миру та безпеки, а для задля запобігання своєї відповідальності. Чи не нівелює це сам орган – РБ ООН? Петро Порошенко сказав, що ООН буде такою якою її творять члени цієї організації.
Громадська Ліга Україна-НАТО також буде такою, якою її творять громадські організації, що входять до її складу.

15 років – великий період. Для людини – це перше повноліття, а для громадської структури – це величезний період. Адже неурядові організації часто розпадаються, трансформуються, змінюються. Тому члени Ліги заслуговують на подяку за свою послідовність, стабільність та незворотність у відстоюванні євроатлантичних інтеграційних процесів.

Марюс ЯНУКОНІС — литовський державний діяч, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, зазначив: «Ліга приклад солідарності громадянського суспільства. Посольство Литовської Республіки як Контактне Посольство НАТО в Україні вже 4 роки виконує цю функцію, перманентно займається публічною дипломатією. Конфлікт з РФ змінив всю архітектуру безпеки в Європі, змінив саме НАТО. І сьогодні Литва досягла 2% ВВП на оборону. Партнерство НАТО з Україною є змістовним. А Контактному Посольству НАТО було б небагато важче працювати без співпраці та без участі представників громадянського суспільства».

Вікторія ЦІЄМІНІТЕ — заступниця директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, сказала: «Протягом 15 років ми увесь цей час працювали з Лігою, поширювали інформаційні матеріали, друковані брошури в регіонах, в бібліотеках, проводили школи і форуми НАТО, відкривали аналітично-інформаційні центри в регіонах. Ліга - роз’яснює політику НАТО і держави щодо євроатлантичної інтеграції і це гарний приклад співпраці української громадськості, української держави і інституцій НАТО».

ЗОЛОТУХІН Дмитро Юрійович — заступник Міністра інформаційної політики України в своєму виступі відзначив: «Ми, і міністерство, і Ліга є комунікаційною частиною просування євроатлантичної інтеграції в Україні.
Мережева діяльність потребує вертикального управління для розбудови, поєднання однодумців для просування до мети. Ми не досягнемо наших євроатлантичних прагнень без роботи мережевих організацій, які тримають руку на пульсі постійно виникаючих проблем. Повинні бути якісні зміни в роботів організацій, які опікуються цими питаннями. Важливо проводити вже принципово інші соціологічні дослідження. Нам потрібно знати,  яка саме аудиторія відноситься нейтрально чи негативно до євро-інтеграційних процесів. Якщо «проти», то «хто і чому» входить у ці відсотки?».

ТОДОРОВ Ігор Ярославович — український науковець, історик, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, член Донецького відділення Наукового товариства імені Шевченка, заступник голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО в своєму виступі відзначив: «В наш час є небезпека формалізації процесу. Тому і громадські організації, і державні органи влади повинні зацікавлено проводити інформаційну кампанію щодо НАТО, орієнтуючись на результат. Важливо організаціям Ліги налагодити відносини з ГО в країна-членах НАТО». «З НАТО нас багато і нас не подолати!», - підсумував ТОДОРОВ.

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо — ЧЕРВАК Богдан Остапович подякував литовцям в особі Посла ЯНУКОНІСА за сприяння Україні в період УНР, зокрема за надання полковнику Євгену КОНОВАЛЬЦЮ литовського громадянства та його підтримку. Також ЧЕРВАК відзначив, що «Ліга за 15 років без огляду на політичну кон’юнктуру тримала цей курс, працювала в цьому напрямку і продовжує підтримувати курс України до євроатлантичних структур. Сьогодні з боку держави зроблено все необхідне. ВРУ ухвалила всі державні акти, зміни до законів що формують внутрішню і зовнішню політику, основи національної безпеки країни. КМУ затвердив Концепцію вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки і важливо що вона вже фінансується українським урядом».

ГРИГОР’ЄВА Оксана Володимирівна — президент Молодіжного центру АРУ відзначила: «практичну необхідність поєднувати державне фінансування із зусиллями саме громадських організацій, тоді це надає довгостроковий результат, адже формується середовище, ідейно спрямоване на європейський курс. А надмірне захоплення фінансування бізнес-структур дає короткотривалий результат, який діє на період поки реалізуються державні кошти і все зникає після закінчення фінансування, не залишаючи після себе експертно-аналітичних кіл».    

КОВАЛЕНКО Геннадій Анатолійович — полковник, тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ ознайомив присутніх із станом двостороннього військового співробітництва  та співробітництва в рамках НАТО: «Сьогодні НАТО дотримується стратегії стримування по відношенню до Росії. Але є потреба враховувати нові гібридні загрози і надавати на них ефективні дієві відповіді. З боку НАТО українські Збройні Сили отримали матеріально-технічної допомоги більше ніж на 250 млн доларів. Це засоби зв’язку, прилади нічного бачення, автомобілі, інша техніка й обладнання. Україні варто розширювати спектр співпраці, переходити від оперативної-тактичного рівня до стратегічного рівня підготовки, розширювати участь натовських інструкторів в центрах підготовки, на полігонах, у військових частинах. Необхідна інституалізація співпраці з НАТО, щоб зробити ці зміни незворотними».

ГОЛОТА Віталій Михайлович — полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, подякував представникам Ліги за ту роботу, яка протягом останніх років була проведена у військових гарнізонах країни і також відмітив необхідність і потребу збільшення  інформаційно-освітньої роботи безпосередньо у військових частинах для активізації діалогу з військовослужбовцями, які це і передбачено у Річній національній програмі співробітництва з НАТО під егідою Комісії Україна-НАТО.

Руслан МИРОШНИЧЕНКО — полковник, представник Сухопутних військ ЗСУ розповів про впровадження стандартів НАТО у цивільно-військові відносини: «Це роз’яснювальна робота серед громадян, серед різних груп населення, завдання зовнішньої комунікації. Це включає військово-патріотичне виховання на мирній території».

ТОЛКАЧОВ Георгій Ігорович — начальник відділу євроатлантичної безпеки, Департамент ЄС і НАТО МЗС України, розказав про «дослідження яке було проведено на замовлення Держкомтелерадіо, і яке підтвердило живучість стереотипів про НАТО. МЗС його детально вивчило і планує протидіяти. Для інформування МЗС підтримує портал про НАТО».

ЧОРНИЙ Денис В’ячеславович — заступник завідуючого відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Управління співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ: «від імені Офісу віце-прем’єр міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе передав вітання та подякував за громадянську позицію Ліги і за внесок у просування євроатлантичних ідей».

ЧЕРНЕНКО Тетяна Василівна — керівник Департаменту гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень: закцентувала «необхідність постійно тримати руку на пульсі гібридних загроз, які розпочалися давно. Інформативною щодо протидії гібридним загрозам є книга «Світова гібридна війна. Український фронт», яку підготував НІСД».

КЕРМАЧ Руслан Васильович — аналітик Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, ознайомив присутніх із останніми даними соціологічних досліджень Фонду: «42% українців підтримують курс на євроатлантичну інтеграцію. А 4 роки тому цей показник становив 22%».

Олександр ГОНЧАРЕНКО — професор, колишній перший голова Місії України при НАТО відмітив: «що Захід і досі веде політику умиротворення Росії, хоче зробити її більш демократичною країною. А це неможливо в принципі. Наскільки послідовна наша політика, чому ми торгуємо досі з Росією? Чи важливіший бізнес за інтереси національної безпеки? Важлива співпраця ГО з держустановами в сфері обміну інформацією. Бо ГО можуть говорити про те, про що не можуть говорити державні установи. Але нам треба надати можливість це зробити, надати інформацію і фінансово підтримати».

Олег МЯЛЬНИЦЯ від імені Державної служби надзвичайних ситуацій привітав Лігу, розповів про співпрацю в рамках Трастового фонду НАТО з питань гуманітарного розмінування та зазначив: «що Ліга – це передовий край інформаційної війни».

КОКОШИНСЬКИЙ Олег Аркадійович — віце-президент Атлантичної ради України, заступник голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО, сказав: «що він як перший голова Ліги пишається тим, що Ліга займає активну позицію, адже Ліга створена для презентації громадянської думки».

Павло ЖОВНІРЕНКО — керівник ГО «Центр стратегічних досліджень» звернув увагу на проблему фінансування громадських організацій.

Світлана РОТАЄНКО — Центр інформації та документації НАТО, зазначила: «що минулого року Центру НАТО було 20 років, з них 15 років Центр працює з Лігою. За цей час здійснено багато цікавих та корисних заходів, і ця робота буде продовжуватись».

Томас СІКОРСКІС — радник Посольства Литви в Україні підсумував співпрацю Посольства Литви як Контактної місії НАТО з громадськими інституціями і висловив зацікавленість у активному продовженні такої роботи.

Під час статутного засідання Асамблеї Громадської Ліги Україна-НАТО обговорено поточну ситуацію: досягнення, проблеми та майбутні заходи. Прийнято Заяву 15–ї Асамблеї Громадської Ліги Україна–НАТО щодо підтримки конституційного закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію.
Обрано новий склад Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО: Джердж Сергій Федорович – голова; Тодоров Ігор Ярославович – заступник; Соскін Олег Ігорович – заступник; Кокошинський Олег Аркадійович – заступник; Григор’єва Оксана Володимирівна – заступниця;
Глєбова Любов Миколаївна; Гресько Ольга Вікторівна; Жовніренко Павло Григорович; Кермач Руслан Васильович; Лакійчук Павло Петрович; Левченко Анатолій Миколайович; Мамалига Олександр Дмитрович; Свідерська Наталія Володимирівна.

Прес-служба Громадської Ліги Україна – НАТО

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://www.ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=791:-15-&catid=34:demo-category#sigProGalleria78843d0481
joomlamodniyportal.ru